Стійкість громад – основа стійкості країни. Щоби посилити її команда Мінсоцполітики впроваджує низку проєктів соціальної підтримки. Такі проєкти допоможуть громадам ефективніше взаємодіяти з людьми, а людям, що живуть у таких спільнотах – почуватися захищеними й впевненими у державі. Найважливіші чотири проєкти днями презентувала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Формування життєстійкості в громаді – комплекс послуг, спрямованих на психосоціальну підтримку,
розвиток батьківських компетенцій та координацію волонтерських ініціатив. Щоби запровадити таку послугу, громаді потрібно облаштувати приміщення для її надання, – решту забезпечить держава. У тому числі – і додаткові навчання для надавачів послуг.
Соціальне відновлення для ветеранів та членів їхніх сімей у супроводі психологів, соціальних працівників та соціальних педагогів у санаторно-курортних закладах. Послуга спрямована на те, щоби допомогти не лише захисникам і захисницям, а й тим, хто чекає на них вдома, на зміцнення сім’ї. Програма передбачає об’єднання бюджетів різних рівнів, в тому числі місцевих, для фінансування.
Розвиток сімейних форм виховання дітей. Кожна дитина потребує родинної турботи й любові. Тож ціль держави – сприяти створенню патронатних та прийомних сімей. Для цього важливо будувати для них житло, зокрема, коштом державного (в т. ч. з гуманітарного рахунку Мінсоцполітики) та місцевих бюджетів. Громади можуть долучитися, допомагаючи в будівництві, облаштуванні та закупівлі готового житла.
єОздоровлення – відпочинок дітей, зокрема, і з інвалідністю, за принципом «гроші ходять за дитиною». Щоби зробити таку послугу доступною в громаді, місцевій владі важливо долучитися до облаштування закладів для оздоровлення та їхньої підтримки.
Соціальні питання передбачають спільну роботу як держави, так і громад на місцях. Тож Міністерство соціальної політики запрошує громади до співпраці, адже кожна людина має відчувати захист і комфорт там, де живе.