Стан ринку праці станом на 01 червня 2022 року
опубліковано 08 червня 2022 року о 12:37

Стан ринку праці у Тернопільському районі 

(Байковецька ОТГ, Білецька ОТГ, Великоберезовицька ОТГ, Великобірківська ОТГ, Великогаївська ОТГ, Підгороднянська ОТГ)  станом на 01 червня 2022 року


Незайняті та безробітні громадяни. Протягом травня 2022 року у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості в пошуках роботи звернулися 128 осіб з числа проживаючих в Тернопільському районі, що на 68 осіб більше, ніж у травні 2021 року (60 осіб). Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня-травня 2022 року з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 621 особу що на 591 особу менше, ніж за аналогічний період 2021 року (1212 осіб), з них статус безробітного мали 524 особи, що на 310 осіб менше ніж за аналогічний період 2021 року (834 особи).

Станом на 01 червня 2022 року на обліку в центрі зайнятості перебували 264 незайнятих громадян, що проживають в Тернопільському районі (на 01 червня 2021 року – 782 особи), з них - статус безробітного мали 227 осіб, що на 206 осіб менше ніж на аналогічну дату минулого року (433 особи). Жінки складають 65,2% від загальної чисельності безробітних (148 осіб). Зменшився відсоток молоді до 35 років серед безробітних з 35,3 % (153 особи) на 01.06.2021 року до 25,0 % (56 осіб) на 01.06.2022 року.

Заходи активної політики служби зайнятості. З метою підвищення рівня соціального захисту незайнятого населення на ринку праці, основна увага приділяється реалізації заходів активної політики зайнятості. Так, за січень-травень 2022 року проведено: 37 тренінгів з техніки пошуку роботи – 55 осіб, 20 інформаційних семінарів із загальних питань зайнятості – 32 особи, 1 вебінар «Підготовка резюме» - 1 особа, 1 інформаційний семінар «Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України» - 3 особи, 1 тренінг «Цифрова грамотність» - 4 особи, 4 групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів – 6 осіб, 1 інформаційний семінар для військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС – 2 особи, 1 засідання жіночого клубу «Гармонія» - 2 особи, 3 профінформаційних семінари для внутрішньо переміщених осіб – 3 особи.

З метою популяризації одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності проводиться інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливості започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. За січень-травень 2022 року проведено 2 семінари «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в яких взяли участь 2 особи, які проживають в Тернопільському районі.

Профорієнтація з зайнятим населенням:


для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в місцях масового розміщення спільно із БФ «Рокада» проведено 3 масових заходи за межами ЦЗ – 105 осіб.

Працевлаштування. За січень-травень 2022 року за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 88 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі (у січні-травні 2021 року – 166 осіб).

Професійне навчання. У січні-травні 2022 року 5 осіб, що проживають в Тернопільському районі, проходили навчання та підвищення кваліфікації шляхом стажування на виробництві на замовлення роботодавців (у січні-травні 2021 року – 11 осіб).

Надання послуг особам з інвалідністю. У січні-травні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 45 осіб з інвалідністю, з яких 43 особи мали статус безробітного. 2 особи працевлаштовані. Станом на 01 червня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 26 осіб з інвалідністю, з яких – 25 осіб мають статус безробітного. Продовжується робота по наданню послуг, які сприятимуть пришвидшенню працевлаштування осіб з інвалідністю.

Надання послуг учасникам бойових дій, які брали участь в АТО/ООС. У січні-травні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 11 безробітних осіб з числа учасників бойових дій, що проживають в Тернопільському районі. Станом на 01 червня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебуває 1 учасник бойових дій, який має статус безробітного. Для нього і надалі продовжується пошук підходящих варіантів роботи.

Надання послуг внутрішньо переміщеним особам. У січні-травні 2022 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 42 внутрішньо переміщених осіб, з яких - 34 особи мали статус безробітного. 5 осіб працевлаштовані. Станом на 01 червня 2022 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 21 внутрішньо переміщена особа, з яких – 17 осіб мають статус безробітного. Для них і надалі продовжується пошук роботи.

Вакантні посади та вільні робочі місця. Станом на 01 червня 2022 року на 15 підприємствах, установах та організаціях, які фактично здійснюють діяльність на території вище зазначених ОТГ Тернопільського району, наявна інформація про 27 вільних робочих місць та вакантних посад (на 01 червня 2021 року – 67 вакансій), у тому числі на посади службовців – 10 вакансій, на посади за робітничими професіями – 14 вакансій, на посади, які не потребують кваліфікації – 3 вакансії. Для працевлаштування осіб з інвалідністю наявні 3 вакансії.

Всього за січень-травень 2022 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості від 60 суб’єктів підприємницької діяльності отримав інформацію про наявність 166 вільних робочих місць та вакантних посад (у січні-травні 2021 року – 295 вакансій). Для налагодження співпраці із роботодавцями та територіальними громадами, а також з метою інформування про послуги служби зайнятості, фахівцями центру зайнятості проводяться інформаційні заходи, зокрема з початку 2022 року здійснено 13 виїзних робочих зустрічей в об’єднаних територіальних громадах с. В. Гаї, с. Біла, с. Байківці, с. Підгороднє, смт. В.Бірки, смт. В.Березовиця. З початку 2022 року проведено 18 тематичних семінарів з роботодавцями щодо вирішення актуальних питань.

На замовлення роботодавців проведено:

- 13 презентацій роботодавця, в яких взяли участь 5 осіб;

- 24 міні-ярмарків вакансій, в яких взяли участь 22 особи.

Тимчасова зайнятість. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. У січні-травні 2022 року на такі роботи направлено 10 осіб.

Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та легалізація зайнятості. Закон України «Про зайнятість населення» передбачає стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них за направленням центру зайнятості безробітних, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню шляхом компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. За січень-травень 2022 року 3 суб’єкти підприємницької діяльності, що знаходяться на території Тернопільського району прийняли на роботу 4 особи з числа безробітних з компенсацію витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску. За січень-травень 2022 року 2 безробітні особи, які проживають на території Тернопільського району, працевлаштовані з компенсацією витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску.

Відповідно до «Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331 (із змінами № 415 від 6 квітня 2022 р.) у квітні-травні 2022 р. суб’єктам підприємницької діяльності надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, зокрема 2-м ПОУ з Байковецької ОТГ – за 2-х осіб, 1-му ПОУ Білецької ОТГ – за 2-х осіб, 1-му ПОУ Великогаївської ОТГ – за 1 особу, 2-м ПОУ Великоберезовицької ОТГ – за 2-х осіб.

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається у центр зайнятості.

В приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості безробітні громадяни забезпечені безкоштовним доступом до Інтернету для ознайомлення з вільними робочими місцями та посадами на території України на ВЕБ – порталі Державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux