Військові виші та коледжі сержантського складу (ВВНЗ і ВКСС) мають низку переваг у порівнянні з цивільними закладами освіти. Передусім — це безкоштовне навчання, повне державне забезпечення: проживання в гуртожитках, харчування, медичне обслуговування, соціальний пакет. Про це під час брифінгу в Тернопільській ОВА розповіла офіцер відділення рекрутингу та комплектування Кременецького районного ТЦК та СП старший лейтенант Наталія Рудійчук.
Крім того, курсанти щомісяця отримують грошове з
абезпечення від 8 000 грн, а за високі результати у навчанні — додаткові надбавки.
Процес вступу до військових закладів починається раніше — зазвичай у червні, і може тривати до липня. Це дає можливість тим, хто не пройшов відбір, ще встигнути подати документи до цивільного ЗВО. У разі невдалого складання НМТ вступник може перездати тест і продовжити участь у вступній кампанії, чого не дозволяє система цивільної освіти.
Окрім фахівців бойових спеціальностей, військові навчальні заклади готують кадри з гуманітарного, технічного та інформаційного напрямів: психологів, економістів, юристів, фахівців з кібербезпеки, радіоелектроніки, логістики, розвідки, інформаційно-пропагандистської роботи тощо. Після завершення навчання випускники отримують диплом бакалавра, офіцерське звання лейтенанта та гарантоване місце служби.
Вступити можуть як цивільні, так і військовослужбовці віком від 17 до 30 років. Для цього потрібно звернутися до найближчого ТЦК або ж напряму до приймальної комісії обраного ВВНЗ чи ВКСС. Перелік документів включає заяву, паспорт, ІПН, атестат, медичні довідки, результати психологічного обстеження, фізичної підготовки та НМТ.
Серед провідних навчальних закладів — Національна академія сухопутних військ імені П. Сагайдачного, Військова академія в Одесі, Військовий інститут КНУ ім. Т. Шевченка, Житомирський військовий інститут ім. С. Корольова, а також заклад при Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Через війну багато з них змінили місце дислокації, тому важливо уточнювати актуальну інформацію в ТЦК або приймальних комісіях.