У Тернопільському районі дітьми опікуються 27 прийомних сімей
опубліковано 30 серпня 2024 року о 08:47

У 27-ми прийомних сім’ях Тернопільського району виховують майже п’ятдесят дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Найбільше таких сімей – у Козівській громаді. Про це повідомила служба у справах дітей Тернопільської райдержадміністрації.

 
Нагадаємо, що прийомними батьком чи матір’ю можуть стати не лише подружжя, а й окрема, повнолітня й працездатна, особа, яка не перебуває у шлюбі, але хоче виховувати й спільно проживати зі сиротою чи дитиною, позбавленою батьківського піклування.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, перебувають у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку. Якщо навчаються у професійно-технічному чи вищому навчальному закладі – до 23 років або до закінчення навчання у цих закладах.

«Законом передбачено певні вимоги до претендентів у прийомні батьки та житла, в якому мешкатимуть прийомні діти (їх може бути від одного до чотирьох). Якщо все гаразд, скеровуємо їх на навчання до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, – розповів начальник служби у справах дітей Олександр Романцов. – Є й перелік причин, що унеможливлюють створення прийомної сім’ї. Сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, і так зазнали психологічної травми, тож наше завдання – максимально захистити їхні інтереси. Варто зазначити, що праця прийомних батьків оплачується».

Отож, середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім'ї, не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Закономірно, що прийомну сім’ю можуть створити не всі. Обмеження поширюються на :

-осіб, визнаних у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;

-осіб, позбавлених батьківських прав;

-осіб, які були усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;

-осіб, які за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки щодо виховання дітей (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);

-осіб, які перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

-осіб, які зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

-осіб, які страждають на хвороби з переліку, затвердженого МОЗ щодо осіб, які не можуть бути усиновлювачами;

-осіб, які були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

-осіб, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).

Не можуть бути прийомними батьками особи, з якими проживають члени сім'ї (у тому числі малолітні та неповнолітні діти), які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства.

Перелік документів, які мешканцям Тернопільського району необхідно подати до служби у справах дітей Тернопільської районної державної адміністрації, яка приймає рішення про створення прийомної сім'ї:

  • заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї із зазначенням інформації про наявність або відсутність кредитних зобов’язань;
  • довідка про склад сім'ї (форма 3)
  • копія свідоцтва про шлюб (для подружжя);
  • довідка про проходження курсу підготовки і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; 
  • копії паспортів;
  • довідка про доходи потенційної прийомної сім’ї за останні шість місяців або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку);
  • довідка про наявність / відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;
  • довідка про стан свого здоров'я та осіб, які проживають разом з ними;
  • письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у батьки-вихователі, якщо останні вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на власній житловій площі, засвідчену нотаріально.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux