В умовах воєнного стану самовільне залишення військової частини (СЗЧ) чи місця служби, вчасно нез’явлення військовослужбовця в частині карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Про це під час брифінгу повідомила провідна спеціалістка відділу психологічної підтримки персоналу Тернопільського ОТЦК та СП Ірина Трофимчук.
“Залишення військової частини можливе, якщо воно обумовлене наявністю поважних причин, підтверджених документально: погіршення свого здоров’я
чи близьких, тяжкий психологічний стан, складні життєві обставини тощо. Але у разі відсутності поважних причин самовільне залишення військової частини оформляється внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань”,- зазначає Ірина Трофимчук.
Після самовільного залишення військової частини військовослужбовцю призупиняють виплати грошового забезпечення, призупиняють здійснення продовольчого, речового та інших видів забезпечення. Крім того, термін перебування у СЗЧ не враховується до вислуги років.
У разі виникнення додаткових питань можна анонімно зателефонувати на “гарячу лінію” Тернопільського ОТЦК та СП за номером: 0352 52 12 82. Або звернутись у Тернопільський зональний відділ військової служби правопорядку за адресою м. Тернопіль, вул. Дубовецька, 1.