Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України.
опубліковано 01 липня 2022 року о 13:22


Верховна Рада України 


        Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України. 
Головне з виступу:
        Розпочалася нова історія України та Європейського Союзу, ми тепер не поруч, ми тепер разом. Не два сусіди, між якими кордони й бар’єри, а одна європейська родина, яка має спільні цінності і спільну долю. 
        115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю Європейського Союзу — це рекордно короткий термін. Ми не зупинялися ні на мить, поки Європейська рада не ухвалила позитивне рішення так само, як не зупинимося ні на мить, поки не здобудемо перемогу України.
        Ми створили надзвичайно міцний фундамент, який уже нікому не зруйнувати та на якому ми можемо зробити наше європейське майбутнє нашим сьогоденням.
        Українцям доводиться зі зброєю в руках захищати свою незалежність, безпеку кожної нашої людини, те, щоб українські ранки починалися не так трагічно, як сьогоднішній, із російського ракетного удару по Одесі та по області, із чисельних жертв, а щоб українські ранки були такими ж мирними, як і ранки кожної столиці Європи зараз у ХХІ столітті.
        Я дуже хочу, щоби всі, хто сьогодні на державних посадах, сприймали свій  обов’язок працювати заради європейського вибору, як боротьбу за нашу державу, боротьбу за Україну, за нас із вами. 
        Ми маємо готувати державу до початку переговорів про членство так само інтенсивно і так само відповідально, як готували рішення про кандидатство.
        Прапор Європейського Союзу у залі — це не просто красивий жест, це має бути символом нашого завдання, завдання всіх нас, усіх гілок влади, насамперед, щоби жодних пауз у нашій роботі не було, щоб ухвалювалось кожне рішення, необхідне для європейського шляху України.
        Лише за останній час зроблено «транспортний безвіз», «авіаційний безвіз», ми отримали максимально відкритий доступ до європейського ринку без мит і квот. Ми приєдналися до спільної європейської енергетичної мережі та тепер маємо змогу експортувати електрику країнам Європейського Союзу. На черзі — «митний безвіз», «цифровий безвіз», тобто приєднання України до програми «Цифрова Європа». Ми маємо значно прискорити роботу над «промисловим безвізом». І, звичайно, ми маємо досягти рішення про скасування плати за роумінг між Україною та країнами Євросоюзу на постійній основі.
        Багато рішень залежатиме саме від Верховної Ради України, від кожного з депутатів, від того, наскільки ви, шановні народні депутати, готові працювати заради цього шляху та від того, наскільки урядовці будуть працювати у координації з вами та нашою дипломатією. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом реалізована вже на 63 відсотки, і 37 відсотків залишається завданнями для нас всіх, для нашої держави.
        Вам належить ще розробити, захистити перед колегами й ухвалити десятки важливих законопроектів. Це також не буде просто, однак цьому немає альтернативи. Навіть якщо ви знаєте, що не зберете аплодисментів тим чи іншим рішенням, однак якщо це рішення потрібно для цього складного важливого європейського шляху нашої держави, ви маєте ухвалити такі рішення.
        Сьогодні ми підписуємо спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням нашої рішучості у досягненні стратегічної мети України, а саме — повноцінного членства в Європейському Союзі. І підписання цієї заяви має значення те саме, що й підписання заявки на вступ на п’ятий день війни.
        Зробити нашу частину роботи ми маємо ідеально, щоби дати можливість нашим друзям в Європейському Союзі так само швидко, так само консолідовано ухвалити для нас ще одне історичне рішення.
 Повний текст звернення: https://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/224831.html
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux